Hieronder kan je meer informatie vinden over de uitstap.
Twijfel zeker niet te lang om in te schrijven, want de plaatsen zijn beperkt!
Ook broers, zussen, partners, vrienden, (groot)ouders, kinderen zonder autisme zijn altijd welkom op de activiteiten. Let op, de inhoud van de activiteit is wel steeds afgestemd op de leeftijdsgroep die hierboven gedefinieerd is.
Samen creëren we een veilige, autismevriendelijke omgeving!
Op zaterdag 5 september trekken we naar het Kasteel van Gaasbeek voor een leuke familieactiviteit. Op het programma staat een rondleiding en een atelier.
Tijdens de rondleiding ontdek je het Kasteel van Gaasbeek. We gaan op pad met een gids én met een uniek kaartspel dat al je interesses en zintuigen zal prikkelen. De gids neemt ons mee langs de verschillende kamers van het kasteel, zoals keuken, de slaapkamer, de badkamer, … Je hoeft niet alleen te luisteren, want het kaartspel bevat een heleboel toffe opdrachten die je kan doen.
Na de rondleiding nemen we even de tijd om te lunchen. Je brengt jouw eigen lunch mee. Er is de mogelijkheid om drank aan te kopen in Caffè Carletto, maar dit is niet verplicht. We voorzien water, koffie, thee.
Na de lunch ontdekken we de ‘grote wonderkast’. Dit is een kast vol grote en kleine schuiven. Elke lade onthult een nieuw verhaal, over het leven van de vroegere kasteelbewoners en over de objecten uit de kostbare collectie. We vinden brieven, voorwerpen en kleine opdrachten die uitnodigen om te vertellen, te knutselen en nog veel meer.
Het atelier is een ideale aanvulling op de rondleiding en het bezoek van het kasteel. Je maakt tijdens het atelier ook een klein wapenschild, in de vorm van een button, dat je mag meenemen naar huis.
Het bezoek wordt een mooi verbindingsmoment met de kinderen, maar ook met gelijkgestemde ouders. Met deze activiteit richten we ons op families met kinderen met autisme tussen 3 en 7 jaar. Je hebt geen officiële diagnose nodig om te kunnen deelnemen aan de activiteiten.
De volgende prijscategorie(ën) zijn van toepassing voor deze activiteit:
Inbegrepen in de prijs:
Om de activiteit voor jou zo goed mogelijk voor te bereiden kan je een kennismakingsgesprek/ intakegesprek reserveren met mij. Hierin leren we elkaar kennen, zodat de drempel voor jou minder groot is om mee te gaan op uitstap. Daarnaast neem ik uitgebreid de tijd om al jouw vragen te beantwoorden.
Dit kennismakingsgesprek is niet verplicht, maar kan een grote meerwaarde bieden voor jou. Dit hoef je uiteraard slechts eenmalig te boeken.
Je kan het kennismakingsgesprek steeds bijboeken bij het inschrijven voor de activiteit. In 2024 wordt opnieuw het grootste deel van de kostprijs van zo’n kennismakingsgesprek betaald door Toerisme Vlaanderen. Hierdoor hoef je slechts €40 te betalen voor een kennismakingsgesprek waarbij ik naar jou kom of slechts €20 voor een online kennismakingsgesprek.