In het centrum van Kortrijk staat de Sint-Maartenskerk. Dit is een groot, gotisch gebouw. De kerk heeft een rijke geschiedenis en bevat veel mooie kunstwerken.
De Sint-Maartenstoren is een belangrijk onderdeel van de kerk. De toren is 83 meter hoog en je kunt hem beklimmen. Vanaf 15 mei is de toren dagelijks gratis open. Je moet 246 treden beklimmen om op 65 meter hoogte te komen. Daar heb je een mooi uitzicht over Kortrijk en de omgeving.
Let op: tijdens het broedseizoen van de slechtvalken is de toren gesloten. Dit geeft de vogels rust. Na het broedseizoen gaat de toren weer open. In de toren kun je dan ook de historische mechanieken zien, zoals een groot houten rad en de 49 klokken van de beiaard.
Toerisme voor Autisme kiest voor een wereld waaraan mensen met autisme volwaardig kunnen deelnemen.
We bieden steun om de toeristische sector toegankelijk, gestructureerd, begrijpbaar, prikkelarme en bijgevolg aangenaam te maken voor mensen met autisme.
© Wilvissen, 2024 – All rights reserved – wilvissen.be